Ријана заблескала во розов костим со потписот на Адам Селман, а пред тоа носела капут со потписот на Александер Ваутхиер, на престижните доделувања на Греми наградите.

Со поп ѕвездата на сцената излегол и Ди-џеј Калед, како и Брајсон Тилер, кои заедно ја извеле песната "Wild Thoughts", вториот најголем хит на светот за минатото лето.

Ријана носела рачно изработен костим со потписот на креаторот Адам Селман.

Како што пишуваат светските медиуми, настапот во живо бил толку полн со енергија, што оние кои присуствувале на доделувањата на Греми наградите неколку пати помисиле дека Ријана ќе падне од сцената.

Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа