Познатата ТВ водителка Лила Филиповска по трет пат го кажа судбоносното “да” на најромантичниот ден во годината – Денот на вљубените.

- Дали да кажам да? - гласи описот на фотографијата на нејзиниот Инстаграм профил, а нејзините обожаватели изгласаа позитивен одговор со 75 отсто.

Некои од нив веднаш ѝ посакаа среќа бидејќи им станало јасно дека штом прстенот е на нејзината рака, таа сигурно ја прифатила понудата за брак.

Убавата водителка го прославила Валентајн во домашна атмосфера, а од својот сакан кој сè уште останува мистерија за јавноста, добила многу рози во форма на срце и неколку црвени балони.

Инаку ова ќе биде трет брак за Лила, а од првиот брак таа го има својот син Филип.

Претходно од оваа категорија:

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа