Зимските олимписки игри во Јужна Кореја привлекоа големо внимание во светските медиуми. Освен тоа што секој од спортистите се труди да постигне што подобри резултати, се чини и како да се натпреваруваат во тоа кој подобро изгледа.

Кога станува збор за мажите, речиси сите од нив се во одлична форма, а според нивните фотографии на социјалните мрежи можеме да заклучиме дека сакаат да ги покажуваат своите атрибути.

Нејтан Чен, лизгање

Освен што е врвен спортист, Чен е и исклучително симпатичен и пријателски настроен. Според фотографиите од неговиот Инстаграм профил може да се заклучи и дека е голем љубител на животните.

A post shared by Nathan Chen (@nathanwchen) on

A post shared by Nathan Chen (@nathanwchen) on


Стив Лангтон, боб

Многумина би рекле дека наликува на вистински “човек од челик”. Тој е многу активен на социјалните мрежи и се чини дека има што да покаже.

A post shared by Steve Langton (@stevenlangton) on


Чес Галдемонд, сноубординг

Во деновите кога не тренира, Чес сака да ужива во сончевите денови покрај базенот.


Карло Валдес, боб

Ова момче е многу повеќе од згодно. Според проценката од социјалните мрежи, тој напорно тренира со цел секогаш да биде во форма.

Џои Мантиа, брзо лизгање

На прв поглед делува како холивудски актер. Мантиа напорно тренира, а неговите фотографии на Инстаграм покажуваат колку напорно се припремал за ЗОИ.

A post shared by Joey Mantia (@joeymantia) on


Гас Кенворти, скијање во слободен стил

Фотографиите на ова младо момче ги освоија срцата на многу дами ширум светот. Тој ги израдува припадничките на понежниот пол со голи фотографии на кои позира со стил.

A post shared by gus kenworthy (@guskenworthy) on

A post shared by gus kenworthy (@guskenworthy) on

Претходно од оваа категорија:

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа