Урбана забава

macka-thumbСпоред порталот „ТВ пакет“, стриптизетата „Црна Мачка“ синоќа среде Скопје се соблекла во кафулето Скопје Кафе. Таа ги „запалила“ сите со својот спектакуларен настап, пишува порталот. Забавата била организирана од секс шопот „Валијант“, а како се одвивала погледнете на фотографиите подолу.

Повеќе...

turbo-folk-zurka-thumbДали скопската ноќна сцена ќе се смени и ќе се врати старото време, кога Скопје беше надалеку познат град по својот одличен и квалитетен ноќен живот? Според сопствениците на дискотеките во Скопје, тоа ќе се случи, со тоа што се договориле да нема повеќе турбо-фолк во нивните дискотеки.

Повеќе...

lounge-restoran-evro-set-thumbАпсолутна изолација со отмен карактер...

Повеќе...

ЛЕД даски за сурфање го осветлуваат океанотPukas, производителот кој што ја има најголемата фабрика во Европа, има нов специјален дизајн - ЛЕД даски за сурфање. Неколку од нив им испратиле на некои сурфери за да ги испробаат. Еве како изгледаат.

Повеќе...

marija-united-thumbАко мислевте дека сте фанови на некој фудбалски клуб, почекајте за момент и прочитајте го ова интервју со Марија. Ако мислевте дека сте најголемиот фан на Манчестер Јунајтед во Македонија, откажете се, немате шанса со девојкава.

Повеќе...

dushko-na-gevgeliskiОкеј, немаме поим зошто клипот се вика Мали Џокица, ама искрено, не е ни толку важно, бидејќи ова што овие момци го направиле е царско.

Повеќе...

models-burgersСекогаш кога ќе ги видиме оние реклами со манекенки како јадат хамбургери, свесни сме колку е сето тоа лага и дека тие девојки не пробале ниту залак од сите тие маснотии.

Повеќе...

marjan-109Веруваме дека голем број од вас не се сеќаваат на оваа прекрасна песна. Еден од најдобрите текстови на Маријан.

Повеќе...

so-drugata-rakaГо знаете оној смешен момент кога ќе се решите да фрлите камче во водата, но со другата рака од онаа која сте навикнати?

Повеќе...

pamplona-thumbТрадиционалната трка со бикови и оваа година се одржа во Памплона, Шпанија. Фестивалот кој трае неколку дена, секогаш кулминира со трчањето на биковите по тесните улички на градот, а еве како низ фотографии тоа изгледаше оваа година.

Повеќе...

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа