Спорт

ronaldo.22Кристијано Роналдо го постигна водечкиот гол за Реал Мадрид на клучниот меч за титулата кој „кралевите“ го одиграа на „Ла Росаледа“ и по освоениот трофеј во домашното првенство се очекуваше едно ведро издание на првата ѕвезда на новиот шпански шампион, Португалецот одлучи да распали пред медиумите и да проговори за голготата, односно лошиот третман кој го добива од јавноста.

Повеќе...

simeone.22Миленикот на навивачите на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне ја објави одлуката што ја чекаа сите во и околу мадридскиот клуб.

Повеќе...

geri.g20По најавениот крај  на Џон Тери како капитен во Челзи го активира и прашањето за новиот капитен на англискиот шампион кој ќе ја преземе улогата на дефанзивецот од почетокот на подготовките за идната сезона.

Повеќе...

fudbal-tazen.den20Денес ќе се одигра последното коло во Бундес лигата, а сите погледи ќе бидат упатени кон „Алијанц Арена“, каде Баерн Минхен ќе ја добие титулата, но и ќе испрати две фудбалски легенди во пензија.

Повеќе...

pero.19Првиот човек на Интер ја објаснува разликата во однос на Јувентус и зошто Интер не може да застане на нозе.

Повеќе...

crna gora.19Според бројот на голови зад него се и Роналдо, Меси како и Левандовски, Суарез, Нејмар и било кој друг стрелец во од најдобрите европски лиги. 

Повеќе...

konte.01На повидок е крајот на уште една нова сезона во Премиер лигата, но шампионот е веќе познат и тоа е составот на Челзи кој дојде до трофејот во првата сезона на чело на Антонио Конте.

Повеќе...

madrid.00Фудбалерите на Реал Мадрид вечерва го игра заостанатиот натпревар на гостувањето кај Селта што е финале пред финалето на сезоната. Според математиките доколку Мадриѓаните победат, во последното коло кај Малага ќе им биде доволен и бод за првата титула по пет години.

Повеќе...

rodrigez.16Според пишувањето на бројни медиуми во Шпанија, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед се договориле околу комплетирањето на трансферот на Хамес Родригез.

Повеќе...

mbape.monakoТалентираниот француски фудбалер Килијан Мбапе веројатно ќе биде најбараниот фудбалер во следниот преоден рок. Тој ја воодушеви Европа со настапите во дресот на Монако оваа сезона, па за него интерес покажаа голем број на великани, меѓу кои и Реал Мадрид.

Повеќе...

cuvariNaGalaksijata

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа