Фудбал

marko.19Младата ѕвезда на Реал Мадрид, Марко Асенсио, откако прикажа неверојатни потези во двомечот од Супер Купот против Барселона ја замисли управата на „кралевите“.

Повеќе...

Mbape.19Трансферот на Килиан Мбапе, фудбалската тинејџерска ѕвезда, во ПСЖ е веќе мината тема.

Повеќе...

hasani.18Капитенот на македонскиот вицешампион Шкендија, Ферхан Хасани беше видно разочаран по вчерашниот висок пораз на тетовскиот клуб на гостувањето кај Милан во првиот натпревар од плеј-офот од Лигата на Европа.

Повеќе...

vardar.18Во прекрасна атмосфера и со поддршка од нешто повеќе од 20.000 гледачи, Вардар вчера вечерта дојде до третата по ред домашна победа во Европа. После Малме и Копенхаген, совладан е тимот на Фенербахче од Турција. Триумф од 2:0 за кој придонесоа голот на Барсегјан и автоголот на Топал во последните мигови од средбата.

Повеќе...

vardar.1708Вечерва во 20 часот на арената „Филип Втори“, Вардар го игра големиот натпревар против реномираниот Фенербахче, кој доаѓа во Скопје со една единствена мисла, победа и пласман во Европа.

Повеќе...

vardar.1701Веднаш после прес-конференцијата и промцијата на новиот шеф на стручен штаб Чедомир Јаневски, вчера Вардарци го одржаа и официјалниот тренинг пред денешниот натпревар во рамките од плеј-офот од Лигата на Европа против Фенербахче.

Повеќе...

skendija.16По долги преговори колумбискиот репрезентативец Карлос Бака од денеска е испратен на позајмица во шпанскиот прволигаш Виљареал.

Повеќе...

inista.16Барселона влезе во невозможна мисија во Суперкупот на Шпанија против Реал Мадрид. По поразот од 1-3 на „Камп Ноу“ пред реваншот Ернесто Валверде ќе мора да брка подвиг и без капитенот Андрес Иниеста, кој поради повреда отпадна од комбинација за натпреварот утревечер.

Повеќе...

konte.15Актуелниот шампион во Премиер лигата, Челзи со слаби резултати ја започна новата сезона во Премиер лигата откако претрпе пораз на домашен терен од Барнли со 2:3.

Повеќе...

vardar.15Македонскиот фудбалски првак Вардар остана без тренер откако Гоце Седлоски ненајавено си даде оставка, а засега, на „црвено-црниот“ список има само едно сериозно име - Чедомир Јаневски.

Повеќе...

milenium-baner

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа