Никогаш доста од судирот на титаните Реал и Барса...

el-classico

Тукушто се смирија страстите околу неодамнешното Ел Класико на Сантијаго Бернабеу во кое Каталонците ги победија Кралевите со 1:3, во Мадрид кружат гласини за двомеч на Реал и Барса во четвртфиналето на Купот.

Со ждрепка е одлучено дека во осминафиналето ќе се судрат Реал-Малага и Барселона-Осасуна, а веќе во следниот меч - победниците од претходните два.

Ако не дојде до ненадејни пресврти, Реал и Барса првиот меч го играат на 18, а реваншот на 25 јануари.

Останатите парови од осминафиналето се: Кордоба-Еспањол, Мирандес-Рејсинг Сантандер, Албасет-Атлетик Билбао, Сосиедад-Мајорка, Валенсија-Севиља и Алкоркон-Леванте.

E.П | бркај работа

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа