pandev-napoli-thumbНе беше спектакуларен гол како на натпреварот пред 3 сезони во дресот на Интер, кога Пандев постигна одличен гол од слободен удар против Милан, но секако беше исто значаен.

Пандев го постигна израмнувачкиот гол за својот Наполи на гостувањето кај Милан, натпревар кој беше многу значаен за разврската на горните позиции на табелата во Серија А.

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа