Англискиот премиер Лигаш Ливерпул размислува да го ангажира искусниот член на Манчестер Сити, Коло Туре, кој во јуни му истекува договорот.

kolo-ture

Ливерпул бара замена за Џејми Карагер кој ја заврши кариерата, а според британските медиуми клубот од „Енфилд“ е сериозно заинтересиран за услугите на 32-годишниот репрезентативец на Брегот Слонова коска.

Првите луѓе на Манчестер Сити не му понудија нов договор по што Коло Туре од јуни ќе биде слободен фудбалер и ќе може да си замине од клубот без обесштетување.

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа