Новиот македонски сениорски репрезентативец и член на вториот тим на шпанскиот гигант Барселона, вчера ги одигра своите први минути во дресот на македонската фудбалска репрезентација, откако влезе во игра во второто полувреме.

Тој момент реши да го сподели со своите пријатели и фанови на Facebook, каде што покажа колку му значи македонскиот репрезентативен дрес. Додека пак на теренот, иако одигра само 30 минути, покажа за колку голем талент се работи.

david-babunski-fejsbuk

 

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа