Жозе Мурињо изгледа дека е при крај на нервите па затоа на напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, му постави ултиматум.

murinjo nova thumb

 - Време е да ја заврши приказната која ја почна. За доброто на сите, време е да каже сакам во Челзи или сакам да останам. Подготвен сум да го чекам уште ден-два - изјави Мурињо.

- Тој е вистински професионалец. Одигра одличен натпревар. Ме воодушеви и тоа што навивачите го наградија со аплауз, а тоа покажува дека станува збор за врвен играч - додава Мурињо мислејчи на вчерашниот дуел со Манчестер.

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа