Македонската фудбалска репрезентација вечерва ќе ја пречека Летонија во пријателски натпревар во рамки на подготвителните нсатпревари за квалификациите за Европското првенство во 2016.

- Сакам престојниов дуел да го искористиме за подигање на самодовербата кај играчите и создавање на победничко расположение. Ќе настојувам да играме агресивно и максимално ангажирано и само на таков начин ќе можеме да се надеваме на успех. Сакам моите фудбалери не се плашат од ниеден противник - изјави тренерот Ѓуровски на вчерашната прес конференција.

Натпреварот Македонија–Литванија е закажан за во 19.00 часот на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје.

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа