Репрезентациите на Франција, Колумбија, Аргентина, Холандија, Костарика, Германија, Бразил и Белгија влегоа во четвртфиналето Светското првенство во фудбал кое се одржува во Бразил.

FIFA.World

Наредните 2 дена следува пауза и нема да гледаме фудбал, додека четвртфиналните ќе стартуваат со дуелот помеѓу Франција и Германија во петок на Маракана во Рио де Жанеиро со почеток во 18.00 часот по Македонско време.

Распоред:

Петок - Франција-Германија 18.00 часот

           Форталеза: Бразил-Колумбија 22.00 часот


Сабота -Аргентина-Белгија 18.00 часот

           Холандија-Костарика 22.00 часот

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа