Кристијано Роналдо во Реал Мадрид пристигна во 2009та година од Манчестер Јунајтед за 94 милиони евра.

Во една анкета направена од „АС“, гласаа повеќе од 31.000 (31.474) луѓе, а резултатите ќе ве шокираат. Вкупно 49.96% од навивачите мислат дека клубот треба да го продаде Португалецот.

Шест години е член на шпанскиот состав, во 300 натпревари реализираше 313 голови и забележа 103 асистенции.

Успеа да ги освои Лигата на шампионите, Примера, двапати Кралскиот куп, европскиот Суперкуп, шпанскиот Суперкуп и Светското клупско првенство.

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа