Искусниот италијански фудбалер Антонио Касано повеќе не е слободен фудбалер откако потпиша договор со италијанскиот калчолигаш Сампдорија.

Тој во Италија доаѓа по барање на претседателот Масимо Фереро каде со клубот ќе потпише едногодишен договор според кој ќе заработи 700 илјади евра. Медицинските прегледи се закажани утре наутро.

Касано за Сампдорија настапуваше од 2008 до 2012 година и на 115 натпревари постигна 41 гол и додаде уште 38 асистенции.

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа