Ајнтрахт Франкфурт замина како победник во дербито на 12. коло во Бундеслигата со триумф од 2:1 против кандидатот за титулата Борусија Дортмунд.

Хусти и Сеферовиќ беа заслужни за победата на популарните „орли“ од Франкфурт, кои се пријатно изненадување во првите 12 рунди во Бундеслигата. Тие со 24 бода се на делба на втората позиција со шампионот Баерн, но Баварците имаат меч помалку.

Почесниот погодок за Борусија го постигна Обамејанг, но и тоа не беше доволно барем за еден бод.

marijaSerif

bikini-kino-milenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа