Давид Трезеге настапи на хуманитарниот дуел во Софија каде се сретнаа Ол стар тимот на Луис Фиго и екипата на ѕвездите која ја состави Димитар Бербатов.

Од една стрна се најдоа легендите на Јунајтед какао Едвин ван дер Сар, Рајан Гигс, Патрис Евра, Немања Видиќ, Пол Соколс, Рио Фердинанд, но и дел од бугарските легенди како Христо Стоичков и Стилијан Петров.

Противник беше Ол стар тимот на Фиго кој освен Португалецот го сочинуваат, Роберто Карлос, Деко, Максвел, Давид Трезеге, Роберт Пирез, Двајт Јорк, Мишел Салгадо, Кристијан Карембу и други.

Иако станува збор за фубалери во поодминати години , посетителите не зажалија бидејќи видоа вкупно 6 гола (3-3), а најатрактивен секако беше оној на Трезеге, кој ви го издвоивме во продолжение...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа