По шпекулациите дека Кристијано Роналдо може да го напушти Сантијаго Бернабе ова лето, веќе започна лицитацијата со имиња кои би можеле да го замената Португалецот во редовите на кралскиот клуб.

Голема веројатност постои Зинедина Зидан во нападот за следната година да го има играчот на Јувентус, Пауло Дибала, за кого ова не е прв пат да биде поврзуван со трансфер во Ла Лига, иако претходно повеќе во контекст со неговото име се доведуваше Барселона, отколку Реал Мадрид.

Како замена за Роналдо се споменуваат уште и Килиан Мбапе од Монако и Роберт Левандовски од Баерн Минхен.

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа