Македонскиот фудбалски првак Вардар ќе игра против Малме, во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите, за сезоната 2017/18.

Ждрепката во Нион сакаше шведскиот тим да биде првата пречка на „црвено-црните“ во елитната европска лига на УЕФА.

Вардар ќе биде гостин на првиот меч, кој ќе се игра на 11 или 12 јули, додека реваншот треба да биде една недела подоцна, а нашиот шампион ќе биде домаќин.

vardar1901

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа