Македонија за првпат доби свој претставник во една групна фаза на натпреварување на УЕФА, откако нашиот шампион, Вардар, со фантастични игри ова лето обезбеди фудбалска есен во Лига Европа.

Вардарци во групата ќе се соочат со Реал Сосиедад, Зенит и Розенборг, а за домашните натпревари управата на „црвено-црните“ одлучи да ја намали цената на блок-билетите за најверните фанови - „Комитите“. Сега секоја „комита“ блок карта за овој дуел ќе може да купи за само 600 денари.

Оваа информација ја објави навивачката група, преку соопштение до јавноста, а билетите за западната трибина ќе може да се купат само за време на мечот меѓу Вардар и Силекс, кој ќе се одигра в сабота на „Телеком арена“.

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа