Голманот на Баерн Минхен и германската репрезенација, Мануел Нојер, беше опериран на 20 септември поради здобиена скршеница на коска во ногата и според „Билд“ ќе остане уште еден месец во болница, а теренот ќе се врати на почетокот на 2018 година.

Според експертите закрепнувањето може да трае и половина година и Нојер се предвидува дека ќе се врати на терените во март следната година.

Лекарот на Баерн Минхен, Фолкер Браун, кој е личен пријател на голманот, официјално го напушти клубот по своја иницијатива, но блиски извори до Баерн тврдат дека добил отказ заради погрешна проценка при повредите на Давид Алаба и Џером Боатенг.

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа