Македонскиот спорт помина низ фантастична година и ја израдува нацијата со многу успеси, пред се во двата најпопуларни спортови во Македонија - фудбалот и ракометот.

Селекторот на ракометната репрезентација и тренер на европскиот првак, Вардар - Раул Гонзалез и најдобриот македонски фудбалер во странство, Енис Барди.

На официјалната Инстаграм страница на Фудбалската федерација, водителот на цереминијата и потпарол на федерацијата, Златко Андоновски ја сподели селфи-фотографијата со натпис - Ел команданте и најдобриот македонски фудбалер во странство! Селфи за историја!

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа