Поранешната ѕвезда на Глазгов Ренџерс, Боб Малколм, за да преживее денес работи како уличен продавач на сладолед.

Овој 37-годишен веќе поранешен фудбалер од 1997 до 2006 година го носеше дресот на славниот клуб од Шкоткса за кој забележа 88 настапи и даде три гола. Потоа играш и за англиски Дерби, но други клубови од Шкотска.

Со оглед дека од фудбалот не заработил доволно за сигурна иднина, сега вози камион и продава сладолед, кружејќи низ квартовите и го нуди својот производ на минувачите.

v

- Убаво е да запознаеш нови луѓе - изјави со насмевка Малколм на кого не му пречи што денес го вози „Спајдермен“ кој станал препознатлив во источниот дел на Глазгов.

Интересно е тоа што Малколм првин се представил како Петер на новинарот, но подоцна го открил својот идентитет.

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа