Робин ван Перси зад себе има богата фудбалска кариера, а по неговите стапки би можел да тргне и неговиот син Шекил.

Славниот фудбалер го снимаше младото момче како тренира и го објави на својот „Инстаграм“ профил. Шекил покажа дека има неверојатен талент, дека знае да дрибла перфектно и дека има одличен шут.

Шекил веќе е во бележниците на младинските академии на Фенербахче, каде неговиот татко настапува од 2015 година.

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа