Големото „Ел Класико“ меѓу Реал Мадрид и Барселона заврши со голема победа на гостите од Каталонија од 3-0 со што дополнително ја зголемија предноста во однос на најлутиот ривал и истата сега изнесува 14 поени.

Голем удел во овој резултат имаше Лионел Меси со погодок и една асистенција со тоа што неговата статистика од средбата на „Сантијаго Бернабеу“ е навистина неверојатна. Имено „Ел Периодико“ ги анализираше сите негови 90 минути, а бројките се овие...

- 83,1 проценти од натпреварот аргентинскиот ас само чекорел

-10,8 проценти бавно трчал

-4,95 проценти трчал

-1,15 проценти бил во спринт

masi-statistika

Претходно од оваа категорија:

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа