Навивачите се едни од главните адути на терените кои можат да донесат дополнителна мотивација кај фудбалерите, а кореографиите што ги прават пред почетоците на натпреварите може да се окарактеризираа како уметност.

Во оваа година видовме неколку спектакуларни кореографии од кои останавме без здив, а угледниот британски медиум „Би-Би-Си“ ги издвои најдобрите во последните години.

За најмоќна е избрана онаа на фановите на Селтик од 2012 година, кога гостуваше Барселона, а потоа следуваат кореографиите на Галатасарај, Легија, Борусија Дортмунд, Олимпијакос.

koreografija1

koreografija1

koreografija1

koreografija1

koreografija1

koreografija1

koreografija1

koreografija1

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа