Комична ситуација се случи на денешната прес-конференција на Челзи каде еден италијански новинар дојде пред менаџерот на Челзи Антонио Конте со дрес од Манчестер Јунајтед, потпишан од Жозе Мурињо.

На дресот стоеше бројот еден и името на Конте, а дополнително му ја покажа и пораката која комичарите од Италија му ја испратија, а која вели дека треба да се помири со Жозе Мурињо.

- Ова е од твојот пријател Жозе Мурињо. Го посетивме и тој ни порача дека навистина му се допаѓач како личност. Погледни само што ти напиша на подарокот. Сега мораш да ветиш дека ќе му возвратиш со подарок пред вашата следна средба... - рекол новинарот.

Конте не сакаше да го прифати „подарокот“ и само се насмевна на целата ситуација, но очигледно беше дека воопшто не му е сеедно.

Италијанецот веќе одамна е во конфликт со менаџерот на Јунајтед. Тие често си разменуваа тешки зборови и навреди од двете страни и комплетната јавност очекува да види што ќе се случи пред нивната следна средба.

Новинарот по овој инцидент беше оддалечен од просторијата и тој веројатно повеќе нема да може да присуствува на прес-конференциите на клубот од Лондон.

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа