Ред Бул Лајпциг успеа да го победи Зенит со 2:1 и да си обезбеди минимална предност во пресрет на реванш дуелот кој ќе се игра во Русија, а човек на мечот без никаков сомнеж беше маестралниот Тимо Вернер кој уште еднаш го покажа својот огромен потенцијал и светска класа.

Младиот напаѓач на Лајпциг важи за најголем германски талент во овој момент, а со оглед на тоа што пред само три дена наполни 22 години, Вернер самиот си подготви феноменален роденденски подарок на вчерашниот меч со Зенит.

Тимо изрежира два фантастични потези во ситуација кога погоди за маестрален лоб и додаде за почетно водство, реакции кои само го оправдуваат епитетот најголем германски потенцијал во овој момент, но и интересот за неговите услуги кој владее во пола Европа.

marijaSerif

bikini-kino-milenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа