Екипата на Пари Сен Жермен доживеа прерана елиминација од Лигата на шампионите што беше голем удар со оглед на тоа што се беше насочено кон успех во ова натпреварување, но „светците“ ќе мора да почекаат и побараат друга прилика за остварување на нивниот сон.

Меѓутоа  како што објавивме вчера, јавноста има дилеми дали Нејмар и понатаму ќе биде дел од овој клуб, односно дали по само една сезона ќе ја напушти Франција и ќе заврши во Реал Мадрид, клуб кој е најчесто споменуван во изминатиов период.

Токму поради тоа и првиот човек на клубот Насер Ал Келаифи се упати во Бразил за да го види Нејмар како закрпенува по операцијата на ногата, но и да ги расчисти дилемите околу неговата иднина.

Свој став на оваа тема понуди и тренерот, Унаи Емери кој е уверен дека крилниот напаѓач нема да мрдне од „Паркот на Принцовите“.

- По елиминацијата од Реал во ЛШ ќе биде потребно некое време за да се вратат работите во нормала. Разговорите во Бразил ќе бидат мирни. За мене е јасно дека овој проект е солиден и планот е да сметаме на играчи како Нејмар - истакна шпанскиот стратег.

marijaSerif

bikini-kino-milenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа