Кошарка

mocart.sport7Црвена Звезда со минимален пораз влезе во стартот на новата сезона во Евролигата, а по мечот со Жалгирис, српските новинари излегоа со првичните анализи за „новиот“ ростер на тимот.

Повеќе...

antic.09Крилниот центар на Црвена Звезда, Перо Антиќ, влезе во „војна“ со навивач на клубот на социјалната мрежа „Твитер“, откако доби непотребна провокација на своја адреса.

Повеќе...

antic.20Македонскиот кошаркар, Перо Антиќ одлучи да го напушти европскиот првак Фенербахче и се врати во редовите на Црвена Звезда, од каде претходно замина во 2007 година. Тој во интервју за српскиот портал „Спортклуб.рс“ откри дека оваа сезона ќе биде последна во неговата професионална кариера.

Повеќе...

antic.15Од вчера Перо Антиќ е во Белград, стави потпис на договорот со Црвена Звезда и за клупската веб страница првпат говореше за јавноста.

Повеќе...

antic.12Македонскиот кошаркар Перо Антиќ се пресели од Фенербахче во Црвена Звезда, а неговото преминување од Турција во Србија на интересен начин го најави менаџерот Мишко Ражњатовиќ.

Повеќе...

kosovo.09Светската кошаркарска федерација FIBA изрече казна на сметка на репрезентацијата на Косово, поради непримерното однесување на домашните навивачи.

Повеќе...

antik.30Враќањето на Перо Антиќ во Црвена звезда е нешто што го посакуваат многумина навивачи на белградските „црвено-бели".

Повеќе...

mztskopje.27Ерик Гарсија (22 год., 183 см.), доскорешниот член на универзитетот Вофорд од американската НЦАА-лига е нов кошаркар на МЗТ Скопје Аеродром, откако денеска официјално го потпиша договорот со шесткратниот македонски шампион.

Повеќе...

sutevi.14Според статистиките на НБА, најдобар тројкаш според процентуална ефикасност во НБА во досегашната историја е Реј Ален.

Повеќе...

super.kup06Денеска се извлечени групите за кошаркарскиот Еврокуп за сезоната 2017/2018. Регионот, односно АБА лигата, ќе партиципира со три тима Партизан, Будуќност и Цедевита.

Повеќе...

zj 300x250-min

mileniumbanner21

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа