Младиот кошаркар Џош Раглс погоди 135. тројки за само пет минути, што е за дури 26 погодока повеќе од досегашниот најдобар резултат на Макс Хупер, и на тој начин се запиша во Гинисовата книга на рекорди.

trojki 1

Погледнете го рекордот на младиот кошаркар.

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа