Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска ќе го одигра единствениот меч пред домашната публика, во пресрет на Европското првенство во Словенија.

antik-p-thumb

Нашата репрезентација  се очекува да настапи комплетна откако на претходните дуели со Словенија, Украина и двата со Хрватска отсуствуваа Перо Антиќ, Лестер Бо Мек Кејлеб и Тодор Гечевски.

Од Македонската Кошаркарска Федерација информираат дека билетите за овој дуел се распродадени и вечерва се очекува полна сала.

Дуелот е закажан за во 20.оо часот и ќе се одигра во салата „Борис Трајковски“ во Скопје.

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа