Враќањето на Перо Антиќ во Црвена звезда е нешто што го посакуваат многумина навивачи на белградските „црвено-бели".

Откако преку социјалните мрежи му честиташе на Марко Кешељ за потписот за Ц. звезда, многумина фанови го прашаа македонскиот центар што чека и посакаа што побрзо да направи кам-бек во својот омилен клуб, чиј дрес го носеше во периодот од 2005 до 2007 година.

Антиќ пред некој ден наполни 35 години има условен договор со Фенербахче и за следната сезона, но проблемот е што во составот на тренерот Жељко Обрадовиќ веќе има тројца странски центри, па тој би бил четвртиот.

Дали македонскиот кошаркар ќе остане во Турција или пак можеби ќе го гледаме во друг тим останува да видиме...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа