Екипата на Бостон Селтикс нема по добро да го памети стартот на новата НБА-сезона, затоа што остана без Гордон Хејворд, кој ја скрши ногата во средината на првиот период и предизвика шок во салата во Кливленд.

 Имено при еден доскок, Американецот згазна навистина лошо, по што падна на паркетот. Скршеницата е очигледна, а останатите кошаркари веднаш го тргнаа погледот на спротивна страна и шокирани се држеа за глава.

Хејворд требаше да биде големо засилување за Бостон во оваа сезона, но сепак, „зелените“ немаа среќа да се радуваат на неговите добри партии во новата НБА-сезона.

Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа