Кошарка

antik.30Враќањето на Перо Антиќ во Црвена звезда е нешто што го посакуваат многумина навивачи на белградските „црвено-бели".

Повеќе...

mztskopje.27Ерик Гарсија (22 год., 183 см.), доскорешниот член на универзитетот Вофорд од американската НЦАА-лига е нов кошаркар на МЗТ Скопје Аеродром, откако денеска официјално го потпиша договорот со шесткратниот македонски шампион.

Повеќе...

sutevi.14Според статистиките на НБА, најдобар тројкаш според процентуална ефикасност во НБА во досегашната историја е Реј Ален.

Повеќе...

super.kup06Денеска се извлечени групите за кошаркарскиот Еврокуп за сезоната 2017/2018. Регионот, односно АБА лигата, ќе партиципира со три тима Партизан, Будуќност и Цедевита.

Повеќе...

kosarka.17Ако пред три недели Кливленд славеше минимална победа на теренот на Голден Стејт, Вориорс ноќеска му одржаа вистинска лекција на шампионот.

Повеќе...

konte.1601Големо внимание деновиве на Островот привлече еден конфликт помеѓу Диего Коста и тренерот на Челзи, Антонио Конте.

Повеќе...

kina.koss28Џеред Канингем од кошаркарскиот клуб Џиангсу Тонгкси забележал неверојатни 74 поени во кинеската кошаркарска лига.

Повеќе...

obradovic.300Најтрофејниот европски кошаркарски тренер, Жељко Обрадовиќ, го продолжил договорот со Фенербахче со времетаење до 2020 година.

Повеќе...

tanc.26Македонскиот кошаркарски репрезентативец Марко Дујковиќ е дел од еден контроверзен музички спот во Србија. Центарот кој е висок 226 сантиметри учествувал во спотот на песната „Во кафана", на групата „Џокара и Грејачи".

Повеќе...

topka.19Кошаркарските клубови Партизан, АЕК Атина и Зијелона Гора сезонава  ќе станат дек од Лигата на шампионите која ја организира ФИБА Европа.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа