Кошарка

kvinsi.milerКошаркарот на Црвена Звезда, Квинси Милер, бил претепан во ноќен клуб во Белград, пренесуваат српските медиуми.

Повеќе...

vins.20Ветеранот Винс Картер вчеравечер го одигра најдобриот натпревар сезонава и постигна 15 поени на натпреварот на неговиот Мемфис против Минесота.

Повеќе...

atlanta.2Екипата на Мајами стигна до 27. победа (четврта по ред) во НБА лигата откако на домашен терен со резултат 105:87 ја совлада Атланта која пак го претрпе 22. пораз (трет во низа).

Повеќе...

Maxiell.trcaВо рамки на првата кинеска кошаркарска лига, на дуелот меѓу Шандонг и Тианџин се случи една необична, комична ситуација во која во центарот на вниманието се најдоа центрите Ву Ке и Џејсон Максиел.

Повеќе...

fiba.drawФИБА во Женева вчера попладне ги одреди групите за квалификациските турнири, преку кои три селекции ќе изборат пласман на кошаркарскиот турнир кој ќе се игра на Олимписките игри во Рио де Жанеиро.

Повеќе...

Oklahomavs.NujorkОклахома синоќа триумфално се прошета низ „Медисон сквер гарден“  каде по продолжение успеаа да се изборат за победа против домаќинот Њујорк (122:128).

Повеќе...

kliveland.19Актуелниот шампион Голден Стејт Вориорс му одржа уште една лекција на големиот ривал од Охајо, Кливленд Кавалирс совладувајќи го со 34 поени разлика (132:98).

Повеќе...

nelson.14Голден Стејт го доживеа третиот пораз на 39-от натпревар во НБА лигата, откако по Милвоки и Далас, актуелниот шампион загуби и од екипата на Денвер која ја искористи предноста од домашната публика за да слави со 112:110.

Повеќе...

Pero.AnticМакедонскиот кошаркар Перо Антиќ го истетовира грбот на Делии, на секој чекор зборува колку ја сака Црвена звезда, но на натпреварот во Пионир, во рамките на Евролигата наиде на жестоки навреди од навивачите кои ги сака, навреди кој не се зборуваат ниту на непријателот.

Повеќе...

hidink.30Привремениот менаџер на Челзи, Гус Худинк ги негираше шпекулациите за можна продажба или изнајмување на фудбалери од неговиот тим во јануарскиот преоден рок. Холандскиот специјалист исто така, објави дека клубот засега не преговарал со Дидие Дрогба за негово привлекување во тренерскиот штаб.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа