Кошарка

kos.trojkaОстин, Минесота е гратчето од кое оваа недела ни дојде еден од најдобри шутеви за победа на сите времиња.

Повеќе...

kobi.30Еден од најдобрите играчи во историјата на кошарката, Коби Брајант вчера по натпреварот со Индијана, официјално објави дека на крајот од сезоната ќе ја заврши 20-годишната кариера како играч на ЛА Лејкерс.

Повеќе...

Kid.napad26Легендарниот тренер Џејсон Кид кој во овој момент е менаџер на Милвоки Бакс неочекувано се најде во центарот на вниманието, откако во финишот на натпреварот против Сакраменто Кингс му се нафрли на судијата Зек Зарба.

Повеќе...

Ajasminrepesa.limozТренерот на Емпорио Армани Јасмин Репеша, беше бесен на своите играчи за време на натпреварот против Лимож, затоа што шутираат од голема дистанца и неизградена позиција додека нивниот противник е во бонус.

Повеќе...

milica.d1Атрактивната кошаркарка Милица Дабовиќ која ги брани боите на Србија реши да се разголи за да открие за кого навива.

Повеќе...

nba.87Сите љубители на НБА лигата со нетрпение го очекуваат почетокот на регуларниот дел од сезоната 2015/2016 но мора да бидеме реални дека одлични потези го одбележаа подготвителниот период за најдобрата светска кошаркарска лига.

Повеќе...

eyro.basketПред неколку дена заврши 39. Европско првенство во кошарка на кое можевме да видиме добра и квалитетна игра исполнета со многу возбудувања и секако екстра потези од учесниците на овој шампионат.

Повеќе...

eurobasket-2015-pau-gasol-of-spain0Репрезентацијата на Шпанија е нов европски шампион откако во финалето ја победи Литванија со 80:63. За Шпанија ова е трет златен медал на европските првенства, а Литванија по финалето во 2013.та година повторно го освои сребрениот медал.

Повеќе...

Aebasket.0Селекторот на Шпанската репрезентација, Серџо Скариоло, по синоќешната победа на Литванија над Србија во полуфиналето на Евробаскет 2015, прокоментира за случувањата на тој натпревар, и за тоа како котираат тие две екипи кај него.

Повеќе...

litv.srbВечерва во 21.00 часот на Европското првенство во кошарка ќе се одигра вториот полуфинален дуел во кој се среќаваат селекциите на Србија и Литванија.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа