Кошарка

spain.frceРепрезентацијата на Франција се избори за трето полуфинале во низа на Европските првенства откако синоќа во четвртфиналето во Лил ја победи Летонија со 84:70.

Повеќе...

ceska.02Хрватската кошаркарска селекција натпреварите на Евробаскетот ги заврши во осминафиналната фаза откако претрпе убедлив поразод Чешка со огромни 21 разлика (80-59).

Повеќе...

litvanija.1Репрезентацијата на Литванија со победата од 85:81 над Грузија синоќа во осминафиналето на Евробаскетот како последна избори пласман во четвртфиналето.

Повеќе...

latvia.sloveniaЛатвија е првиот четвртфиналист на Евробаскет 2015, откако во првата осминафинална пресметка во Лил славеше над Словенија со резултат 73-66.

Повеќе...

ilievski.7Стрелецот на најзначајниот кош во историјата на нашата репрезентативна кошарка, тројката за полуфинале против Литванија во 2011 година,капитенот на македонската селекција Владо Илиевски вчера го одигра последниот натпревар во репрезентативниот дрес.

Повеќе...

mk.kosМакедонската кошаркарска репрезентација мора да победи на денешниот натпревар против Словенија во рамки на последното коло од Европското првенство (ЕП) во Загреб за да остане во игра за место во следната фаза, во која, пак, сигурно ќе се најдеме без да ги чекаме преостанатите два меча ако триумфираме со 14 поени разлика.

Повеќе...

gruzija.mkd7Репрезентацијата на Македонија го доживеа третиот пораз на Европското првенство (ЕП) во кошарка откако во „Арена“ во рамки на четвртото коло со 90-75 загуби од репрезентацијата на Грузија.

Повеќе...

vlado.ilievski2015Владо Илиевски вели македонските кошаркари против Хрватска одиграле феноменално во првиот дел, но не успеале да направат позначајна разлика.

Повеќе...

zname.kineШпанската кошаркарска репрезентација го доживеа и вториот пораз на Евробаскетот, овој пат од селекцијата на Италија (105:98), но сепак она што го одбележа овој натпревар беше неоснованиот потег на Никола Миротиќ во моментите кога кошаркарите одеа кон соблекувалните.

Повеќе...

cro.mkdМакедонската кошаркарска репрезентација играше одлично во првите 25 минути, но тоа не беше доволно да го изненади домаќинот Хрватска на натпреварот од Ц групата на Европското кошаркарско првенство.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа