Кошарка

bogdanovic.1Хрватите  се надеваат на лесен триумф вечерва во 21:00 часот ма ЕП во кошарка против македонската кошаркарска репрезентација.

Повеќе...

etore.mesinaИталијанскиот кошаркарски тренер Еторе Месина за италијанскиот спортски весник „Газета дело спорт“ во најавата за Евробаскетот ги издвои и фаворитите.

Повеќе...

mk.grcijaМакедонската кошаркарска репрезентација пред четири години го оствари историскиот успех на Евробаскетот во Литванија.

Повеќе...

bajbi.sekНајголемото засилување за кошаркарскиот клуб Црвена звезда во летниот преоден рок, Софоклис Скорцијанитис допатува во Белград.

Повеќе...

novicki.reprezentacijaГерманскиот репрезентативец Дирк Новицки игра неверојатно со своите 37 години. Иако во последните три сезони се спушти под неговите стандардни ’20+ поени’ по натпревар Новицки и понатаму е важен играч за Далас Маверикс играјќи за нив во последните 17 сезони.

Повеќе...

seski.kos1Сестрите Ана и Милица Дабовиќ уживаат во Херцег Нови со нејзината сестра и поранешната кошаркарка Партизан Јелица, каде се сончаат на топлите плажи.

Повеќе...

antik.potpis1Нашиот екс-репрезентативец Перо Антиќ денеска ќе го потпише договорот со Фенербахче Улкер и ќе биде претставен пред медиумите како нов член на клубот од Истанбул.

Повеќе...

lebron.jamesНБА ѕвездата Леброн Џејмс стана вистински хит на Твитер откако, сосема случајно, го покажа пенисот во текот на преносот во живо на еден од финалните натпревари на НБА лигата.

Повеќе...

ibra.kosarka1Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимович има двојник кој настапува во кошаркарскиот клуб Баерн.

Повеќе...

strip.1Легендата на Јута Џез и најдобриот асистент во историјата на НБА лигата Џон Стоктон стана стрип јунак. Стрипот насловен како „Агентите на асистенциите“, потпишан од талентираниот американски илустратор Конор Нолан деновиве беше претставен во јавноста.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа