Кошарка

eu.ligaЗасега е конечно познато дека во Евролигата следната сезона ќе настапат ЦСКА Москва, Реал Мадрид, Барселона, Олимпијакос, Макаби, Анадолу Ефес, Уникаха, Фенербахче, Лаборал Куча, Жалгирис, Армани (А лиценца), како и Црвена Звезда, Цедевита (Б лиценца) и Химки кој го освои Еврокупот но се уште не се познати сите учесници по информацијата дека натпреварувањето ќе додели четири нови специјални покани.

Повеќе...

shekil.ispruzenШекил О’Нил и како играч ја забавуваше јавноста, а сега истото продолжи да го прави и како ТВ-аналитичар, откако прославениот центар среде емисија на ТНТ-телевизијата се сопна од еден кабел и се испружи среде студио, со своите 216 сантиметри и 147 килограми.

Повеќе...

dzordan.patikiПатиките кои на најдобриот кошаркар на сите времиња Мајк Џордан ги носеше во својата руки сезона се продадени на аукција за 71,553 долари - пишува Дејли Маил.

Повеќе...

navivaci.partizan1На мечот од полуфиналето против Црвена Звезда во салата „Пионир“, група навивачи на Партизан истакнаа транспарент на кој пишуваше „Врати ја устата на Најк“, а беше упатена за кошаркарот на „црвено-белите“ и репрезентацијата на Србија Никола Калиниќ.

Повеќе...

tepacka.kosarka2Натпреварот меѓу Билбао и Лаборал Куча од шпанската кошарска лига беше вистински циркус, а љубителите не можеле ни да замислат дека неместо кошарка ќе гледаат бокс.

Повеќе...

brckov.1Владимир Брчков, член на македонската кошаркарска репрезентација се ожени.  Негова животна сопатничка е штипјанката  Леона Здравева.  Нивната  едногодишна врска тие   ја   крунисаа  со брак во  матичното во Велес.

Повеќе...

niks-njuКошаркарите на Њујорк Никс го забележаа 14-от пораз по ред откако загубија на домашен терен од Хјустон Рокитс со убедливи 120-96.

Повеќе...

dankan.0Тим Данкан важи за легенда во кошарката, а ноќеска со извонреден потег го докажа тоа и го спаси Сан Антониот од петтиот едноподруго пораз во дуелот со Њу Орлеанс.

Повеќе...

nba.tepackaКошарката и фер плејот на натпреварот меѓу Њујорк и Вашингтон остана во втор план, откако во последната четвртина физички се пресметаа Ејси Квинси и Џон Вол.

Повеќе...

rabotnickiНајверните навивачи на Работнички со подршка за клубот!

 

 

 

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа