Кошарка

srbija-rusija-thumbФранцуската кошаркарска репрезентација е третиот полуфиналист на Европското првенство кое се игра во Литванија. Избраниците на Винсент Колет ја победија селекцијата на Грција со резултат 64-56.

Повеќе...

defence-vs-lituania-thumbМарин Докузовски се покажува како феноменален стратег. Покрај тоа што успеа да ги мотивира играчите да дадат 100% од себе, успева да ја постави играта така што ниту една екипа не може да ја мине нашата одбрана.

Повеќе...

makedonija-litvanija-evrobasket-thumbПобедата на Македонија над Литванија предизвика огромен интерес на странските медиуми. Ви пренесуваме како медиумите од регионот ја прокоментираа нашата победа.

Повеќе...

ilievski-sto-napravivmeХеројот на натпреварот помеѓу Македонија и Литванија, Владо Илиевски, изјави дека нашата репрезентација ќе се бори за медал на Европското првенство во Литванија.

Повеќе...

tepic-thumbДенес со почеток од 20.00 часот во рамките на Евробаскетот во Литванија ќе се одигра четвртфиналниот натпревар помеѓу Србија и Русија, а бекот на Српскиот тим изјави дека тоа е најважниот натпревар за нив.

Повеќе...

plan-litvanci-thumbНа самите влезници за полуфиналните натпревари од Евробаскетот, пишуваше дека се очекува настап на домаќинот

Повеќе...

pero-i-itorceНавистина не би сакале да должиме многу со вовед за оваа статија, се што треба да направите е да ја погледнете фотографијата. Заедно капитенот и нашиот златен коментатор.

Повеќе...

sto-rekoa-mediumite-thumbМакедонските кошаркари се на насловните страници речиси на сите спортски медиуми во светот. „Шок за Литванија“, „Сензацијата продолжува“, „Македонија слави“ се само дел од насловите во светските медиуми.

 

Повеќе...

makedonska-reprezentacija-thumbМакедонија денес слави. Не толку заради втората победа на европското првенство, колку што таа е извојувана против Грција.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа