Кошарка

mahkovicНеверојатен кош на Махковиќ! Блаж Махковиќ погоди од навистина ретко кој успеал да даде кош!

 

 

 

 

Повеќе...

pero.kurirМалку е контрадикторно некој да дава изјава за мене и притоа да тврди дека не се замара со мојот лик и дело. Јас во ниеден момент не споменав име на сликата што ја поставив, кој како се пронашол е уште еден доказ за моите зборови. Ова ќе биде мое последно обраќаење на г-дин Стефанов.

Повеќе...

pero.mal1Започна да игра кошарка на 11-годишна возраст во младинските школи на КК Работнички. На возраст од 16 години го направил своето деби во првиот тим на клубот.

Повеќе...

milica.dabovik1Капитенката на националната кошаркарска женска репрезентација на Србија, Милица Дабовиќ на Инстаграм објави фотографија на која го покажа своето провокативно тело.

Повеќе...

toni.parkerЗа ѕвездата на Сан Антонио Спарс, Тони Паркер традиционалното давање на кошеви од пола терен е премногу лесно, па реши да се сврти со грбот и без гледање да ја смести топката низ обрачот.

Повеќе...

ron.name1Американскиот кошаркар Мета Ворлд Пис познат како Рон Артест, следната сезона ќе се замине  кај Сините китови од Сечуан, Кина.

Повеќе...

Martic.ZoranМЗТ Скопје Аеродром ja прекина соработката со досегашниот прв тренер Зоран Мартич. Словенецот на клупата на македонскиот шампион дојде на почетокот на декември минатата година, под чие водство МЗТ Скопје стигна до двојната круна во домашниот шампионат, додека во АБА лигата тимот беше обезбеден пласман на деветтата позиција.

Повеќе...

fisar.1Неофицијално, Дерек Фишер постигнал договор со Њујорк Никс и следната сезона започнува со својата нова, дебитантска тренерска функција.

Повеќе...

nik.suspenzijaКошаркарот на Мемфис, Ник Калатес, е суспендиран на наредните 20 натпревари од НБА лигата, затоа што на допинг тестот се покажал како позитивен на супстанцата „тамоксифен“.

Повеќе...

atlanta klipers 1Екипата на Њујорк славеше во градското дерби над Нетс со 109:98 иако на дуелот отсуствуваше Кармело Ентони, за кого оваа сезона е завршена поради повреда на рамото.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа