Кошарка

pero.90Атланта Хокс направи уште еден чекор кон пласаман во плеј офот, откако на гостувањето во Бруклин забележа победа со 93:88.

Повеќе...

kfmНатпреварувачката комисија при Кошаркарската федерација на Македонија им изрече санкциите за МЗТ Скопје и Работнички поради предизвиканите проблеми на „вечното дерби“ во износ од 34.000 денари.

Повеќе...

Sinovec.MZT.RABКошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром со победа ја стартуваа домашната Суперлига, откако вечерва во рамките на првото коло го совладаа тимот на Работнички со резултат 76-72 (22:14; 19-22; 18-14; 17-22).

Повеќе...

lebron.jamesМајами ја забележа 46-та победа сезонава откако славеше на гостувањето кај Кливленд со 96-100.

Леброн Џејмс беше најзаслужен за триумфот на Мајами постигнувајќи 43 поени. Крис Бош забележа 21 поени, додека Реј Ален уфрли 14, а на спротивната страна Џерет Џек впиша 22 поени.

Повеќе...

eurobasket.1ФИБА донесе одлука во иднина европските првенства да се играат на секои четири години наместо на две, почнувајќи од шампионатот кој ќе се одржи во 2017 година.

Повеќе...

bulsi.1Изминатата ноќ во НБА лигта се одиграа 9 натпревари на кои доминариаа домашните тимови. Кошаркарите на Чикаго Булс го совладаа актуелниот шампион Мајами на домашен терен со 95-88.

Повеќе...

pero.90Кошаркарите на Портланд ја остварија шестата победа во последните седум натпревари во НБА лигата откако на домашен терен ја совладаа Атланта со 102-78.

Повеќе...

lebron.james.porseМајката на Леброн Џејмс, Глорија, имала прекрасен роденден кој ќе го памети.

Повеќе...

boks.kosВистински хаос се случуваше по натпреварот во Љубљана помеѓу Олимпија и Будивелник (83-87), кој се играше во рамките на последното коло од втората фаза во Еврокупот.

Повеќе...

PEROAT.COMMUNITПрвиот Македонец во НБА лигата Перо Антиќ беше дел од проектот „НБА се грижи“ во кој избраните играчи за Олстар викендот им помагаа на жителите на градот

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа