На патеката Орман вчера се одржа „Награда Скопје“ во организација на мото клубот Вардар и под покровотиелство на Мотоциклистичката федерација на Македонија.

orman-maj-01

Времето се погоди како за публиката така и за натпреварувачите, па сите поминаа убав ден, особено оние кои заминаа дома со наградите.

Во најсилната класа, МХ1, убедливо најдобар беше Гоце Томовски (Хонда, МК Гого), а на второто место се пласираше Јован Јовановски (Сузуки, МК Мотостарс). Трет беше дебитантот Љупчо Ничевски (Хонда, МК Александар).

orman-maj-03

Поинтересно сепак беше во класата МХ3 каде повратникот на патеките и поранешниот петкратен шампион на Македонија, освојувач на златната кацига, Николче Тодоров (Сузуки) успеа повторно да биде најуспешен пред клупските колеги од МК Мотостарс, Јован Стојков (Јамаха) и Борче Костов (Сузуки).

Еве една убава фото галерија од фотографот Никола Ѓаковски.

orman-maj-04orman-maj-05orman-maj-06orman-maj-07orman-maj-08orman-maj-09orman-maj-10orman-maj-11orman-maj-12orman-maj-13

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа