Михаел Шумахер, возачот на Мерцедес, беше предупреден од судиите за време на службениот тренинг за Големата Награда на Ј. Кореа, поради тоа што тој повторно му посмета на неговиот поранешен клупски колега, Рубенс Баричело. 

За целата оваа ситуација, Шумахер изјави: 

„Воопшто не се чувствувам виновен, но доколку навистина му посметав, се извинувам на Баричело“ - изјави 41-годишниот Шуми. 

Шумахер и неговиот три години помлад колега, Баричело, честопати се расправаа додека возеа заедно за Ферари. Оваа година, за време трката во Унгарија, Шумахер некорекно го претекна Баричело по што тој излета од патеката. За среќа Бразилецот остана неповреден. 

 

А.М | бркај работа

 

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа