2011-australian-grand-prix-thumbГолемата награда на Австралија, којашто ја отвори сезоната и се возеше во Мелбурн завчера, го донесе првиот победник оваа година, актуелниот шампион и возач на Ред Бул, Себастиан Фетел.

Со тоа Фетел најави дека ќе биде доминантен и оваа сезона и има намера да ја одбрани титулата, освоена лани.

Еве низ фотографии како изгледаше трката во неделата.

2011-australian-grand-prix-12011-australian-grand-prix-102011-australian-grand-prix-112011-australian-grand-prix-122011-australian-grand-prix-22011-australian-grand-prix-32011-australian-grand-prix-42011-australian-grand-prix-52011-australian-grand-prix-62011-australian-grand-prix-72011-australian-grand-prix-82011-australian-grand-prix-9

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа