Останати спортови

kosarka.01Хрватите освоија вкупно 10 медали од кои дури пет беа златни, додека спортистите на Србија се вратија со осум медали од ЛОИ во Рио.

Повеќе...

mak.zname01Македонските спортисти уште пред неколку дена ги завршија настапите на ЛОИ и си заминаа од Рио, без да остават некој посебен белег оваа година. Македонија учествуваше со шестмина спортисти, кои беа далеку од шансата за освојување на некој медал.

Повеќе...

niki.17За време на женската трка на 5.000 метри оваа учесничка застана за да помогне на друга натпреварувачка на Олимписките игри во Рио.

Повеќе...

brazil.igra10Американските кошаркари и кошаркарки доминираат на ЛОИ во Рио, а нивните натпревари предизвикаа најголемо интересирање кај бразилската публика, кога станува збор за натпреварувањата во затворен простор.

Повеќе...

futsal.01Од 24-ти до 31-ви јули во Босна и Херцеговина ќе се одржи новото издание на „ДиаЕуро” 2016.

Повеќе...

la-foto.23Едно од лицата кое ги изврши вчерашните теросстички напади во Белгија е и Наџим Лашрауи, брат на Мурад Лашрауи (29), успешен спортист од Белгија.

Повеќе...

pejton.meningНФЛ лигата денеска и официјално остана помала за еден од своите најголеми асови на сите времиња откако Пејтон Менинг обелодени дека ја завршува својата професионална кариера.

Повеќе...

boks.bezzastitaПрвпат по Игрите во Лос Анџелес во 1984 година, боксерите на Олимпијадата нема да носат заштитни маски на лицето.

Повеќе...

maradona.08Голот кој го постигна неверојатниот Рикардињо на футсал натпреварот против Србија стана хит во светската спортска јавност, но оние што подобро го следат футсалот, сигурно знаат дека почетоците на малиот магионичар пристигнуваат од едно мало предградие во близина на Порто.

Повеќе...

dejv.mira06Дејв Мира, легендарниот „бе-ем-икс“ првак и некогашен водител на емисии на „Ем-Ти-Ви“ е пронајден мртов во Гринвил, Северна Каролина.

Повеќе...

brziIBesni

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа