Тони Фергусон стана привремен УФЦ шампион во лесна категорија, што значи дека овој успех ќе треба да го обедини со евентуална победа над актуелниот шампион и најголемата ѕвезда на боречките вештини, Конор МекГрегор.

Фергусон, во главната борба во Лас Вегас, шампионскиот појас го обезбеди по победата над Кевин Ли, откако со гушење во третата рунда стигна до својата 10. победа во низа.

По мечот познатиот „Ел Кучи“ испрати провокативна порака до легендарниот ирски борец:

- Кај се криеш „McNuggetu“, ѓубре еб*но? Ќе те скршам! Ќе го браниш овој појас или ќе се предадеш?

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа