Останати спортови

futsal.01Од 24-ти до 31-ви јули во Босна и Херцеговина ќе се одржи новото издание на „ДиаЕуро” 2016.

Повеќе...

la-foto.23Едно од лицата кое ги изврши вчерашните теросстички напади во Белгија е и Наџим Лашрауи, брат на Мурад Лашрауи (29), успешен спортист од Белгија.

Повеќе...

pejton.meningНФЛ лигата денеска и официјално остана помала за еден од своите најголеми асови на сите времиња откако Пејтон Менинг обелодени дека ја завршува својата професионална кариера.

Повеќе...

boks.bezzastitaПрвпат по Игрите во Лос Анџелес во 1984 година, боксерите на Олимпијадата нема да носат заштитни маски на лицето.

Повеќе...

maradona.08Голот кој го постигна неверојатниот Рикардињо на футсал натпреварот против Србија стана хит во светската спортска јавност, но оние што подобро го следат футсалот, сигурно знаат дека почетоците на малиот магионичар пристигнуваат од едно мало предградие во близина на Порто.

Повеќе...

dejv.mira06Дејв Мира, легендарниот „бе-ем-икс“ првак и некогашен водител на емисии на „Ем-Ти-Ви“ е пронајден мртов во Гринвил, Северна Каролина.

Повеќе...

stamkos.1Угледниот американски магазин „Хокеј Њус“ годинава го прогласи Стивен Стамкос за највлијателен и најмоќен во светскиот хокеј за оваа година.

Повеќе...

dzudo.9Џудо како спорт носи ризик од повреди, но исто така и од сериозни последици и смрт. Неодамна беше објавена бројка дека во боречките спортови во ринг или кафез, од 1993 година досега вкупно починале 10 борци. Мала бројка, ако се спореди со стапката на смртност во џудото - јапонскиот национален спорт.

Повеќе...

prensoa.1Славниот бразилски клуб Ботафого од наредната година повторно ќе игра во елитното друштво на оваа земја, откако сезонава успеа да се избори за промоција, поточно заврши како прв во второлигашката конкуренција.

Повеќе...

paris.openМакедонските каратисти освоија вкупно 10 медали на годинашното издание на еден од најсилните турнири Парис Опен.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа