Останати спортови

zatvor.terenДвократниот освојувач на Стенли купот, Слава Војинов, ја одлежа затворската казна во САД и ќе ја продолжи хокејарската кариера во еден од најбогатите руски клубови, Санкт Петербург.

Повеќе...

MMA.129-годишната Американката Брај Русиљо е  позната ММА натпреварувачка, која освен со своите противнички се соочува и со уште еден голем проблем...

Повеќе...

magdalena.1Сестрите Магдалена и Марија Божиноски во изминатите неколку години се доста успешни во нивните спортови.

Повеќе...

hokej.sport1Не постои маж кој не му завидува на белорускиот хокеар Александер Бородул поради неговата сопруга Дарји Март, со која е неколку месеци во брак.

Повеќе...

kris.frumЗа време на вчерашната 19-та етапа од Тур Де Франс, Крис Фрум избегна судар со еден постар човек кој излета на патеката и правеше непримерни гестикулации.

Повеќе...

lenoks.1Во Лас Вегас Ленокс Луис го нокаутираше Хасим Рахман со што му се одмазди за поразот кој го претходно го доживеа.

Повеќе...

majk.200Славниот боксер Мајк Тајсон  упати жестоки критики кон Флојд Мејведер и Мани Пакјао за начинот на кој боксуваа на толку очекуваната борба за светската титула, а кој според него бил досаден и далеку од очекувањата.

Повеќе...

Kevin.SrederНавивачите многупати знаат да фо привлечат вниманието на ТВ камeрите и да го украдат шоуто на спортистите. Тоа се покажа и на претсезонскиот хокеарски меч меѓу Колумбус и Питсбург на кој еден од домашните фанови стана вистинска ѕвезда во арената, но и наинтернет.

Повеќе...

polska.plivackaНа Европското првенство во пливање кое се одржува во Берлин e избегната вистинска трагедија.

Повеќе...

rakavici.boks1Боксерските ракавици кои Мухамед Али ги носеше на легендарниот меч во 1971. година против Џо Фрејзер денеска се продадени на аукција за 400.000 американски долари.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа